ZAKŁADY GOLFOWE

Różne źródła nie zgadzają się co do tego, kiedy powstał golf. Możemy tylko powiedzieć, że to było bardzo dawno temu. Już w 13 wieku, podobna gra była rozgrywana w Holandii, a jeszcze wcześniej podobna gra, paganica, była popularna w starożytnym Rzymie, ale Chińczycy również mają swojego protoplastę gry w golfa, znanego jako gui van, który był rozgrywany już w 3 wieku p.n.e.

Główne rodzaje zakładów

  • Aby wygrać turniej. Jest to bardzo niebezpieczny zakład z powodu dużej liczby graczy, którzy zazwyczaj biorą udział w turniejach. Wytypowanie zwycięzcy jest bardzo trudne, mimo aktualizowanych rankingów i różnic w klasie zawodników.
  • Na konkretnym miejscu. Można na przykład postawić na to, że gracz znajdzie się w pierwszej piątce podczas turnieju. Jest to bezpieczniejszy zakład, ale nie zawsze dostępny.
  • O pojedynkach golfistów. O wiele łatwiej jest analizować wielu graczy, aby dowiedzieć się, jakie są ich szanse na sukces w turnieju. Który z graczy będzie wyżej na koniec turnieju, wygra pojedynek face-off.
  • Najlepszy zawodnik z danej grupy. Marathon BK przyjmuje zakłady na przykład na najlepszego hiszpańskiego gracza w turnieju, najlepszego francuskiego gracza itd. Można również postawić na to, że zawodnik nie będzie najlepszy przeciwko swoim rodakom.
  • Na prowadzeniu po pewnej rundzie. Tutaj wszystko jest jasne – który gracz będzie na pierwszym miejscu po rundzie, ten jest zwycięzcą. Bądź ostrożny, liderzy często zaczynają turniej późno i wychodzą na prowadzenie przed metą.

Analiza

Istnieją rankingi golfistów, które odzwierciedlają ich obiektywną siłę, ale to wciąż atletyzm graczy jest o wiele ważniejszy. Rozważ również fakt, że golfiści mogą osiągać lepsze wyniki w poszczególnych turniejach, ponieważ każde pole ma swoją własną charakterystykę.

Ponieważ turnieje golfowe odbywają się na otwartym terenie, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na warunki pogodowe. W mokrych warunkach gracze z dobrymi długimi strzałami będą osiągać lepsze wyniki, podczas gdy w suchych warunkach, z drugiej strony, golfiści z dobrą techniką na krótkich dystansach wyjdą na pierwszy plan.

Komponent psychologiczny odgrywa ogromną rolę w sportach indywidualnych. Trudno jest przewidzieć, w jakim nastroju jest golfista, ale jeśli prześledzi się jego ostatnie wywiady, obraz staje się nieco jaśniejszy.

Amerykańscy gracze czują się bardziej komfortowo na swoim kontynencie, Europejczycy w Europie, a Azjaci w Azji. Zmiana klimatu i stref czasowych nigdy nie jest dobra dla sportowców.

Cechy zakładów golfowych

Cztery główne turnieje golfowe, zbierają większość oglądalności i ilości zakładów. Nastroje graczy w tych turniejach są po prostu przytłaczające, dlatego najlepiej stawiać na faworytów. Bukmacherzy prowadzą badania nad zawodnikami i ich szansami na wygraną w tych turniejach.

W turniejach drugiego i trzeciego szczebla marża bukmacherów jest znacznie wyższa, ale kursy często są błędne. Poszczególni gracze są niedoceniani przez bukmacherów, co prowadzi do powstawania kursów wartościowych.

W golfie lepiej jest obstawiać mniejsze turnieje, ale do tego trzeba znaleźć oddział z szeroką linią na ten sport. Będziesz musiał również zrobić trochę badań w Internecie, aby znaleźć informacje statystyczne na temat graczy z tych turniejów i śledzić ich ostatnie wywiady.

Golf jest prawie jak scenariusz z amerykańskiego filmu, z underdogs picking up the slack i wygrywając wielki turniej, tak często underdogs wygrać w turniejach golfowych. Romantycznym fanom sportu spodoba się golf, ale dla obstawiających jest to skomplikowany sport. Profesjonalni gracze unikają zakładów na golfa, a amatorzy mają jeszcze mniejsze szanse na wygraną.